Godło Państwowe:

Godło Rzeczypospolitej Polskiej

Patron Szkoły:

Nikolaus Kopernikus

Odwiedziło nas:

709883
Dzisiaj:
W tym tygodniu:
W tym miesiącu:
Wszystkich:
650
2196
10624
709883
Twój adres IP: 3.94.129.211
Czas serwera: 2019-12-11 16:14:29

Menu Główne:

UDANA WIOSNA RYJEWSKICH SZACHISTÓW

 

Po jesienno – zimowych przygotowanich i treningach członkowie koła szachowego Szkoły Podstawowej w Ryjewie wzieli udział w rozgrywanych cyklicznie turniejach szachowych.             W piątek 29.03.2019 rywalizowali w Turnieju Szachowym o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Prabutach. Do gry przystąpiło 54 zawodników, w tym 8 z Ryjewa.Turniej liczył 7 rund, więc każdy szachista mógł zdobyć maksymalnie 7 punktów.

Pierwsze miejsca zajeli:

Michał Falkiewicz w kategorii chłopców klas 7-8 SP i 3 Gim (zdobyl 5 punktów ; Daria Borowiak w kategorii dziewcząt klas 7-8 SP i 3 Gim (zdobyła 4 punkty ).Wymienieni uczniowie otrzymali puchary Dyrektora. i medale.

Trzecie miejsca zdobyli: Miłosz Litwin w kategorii chłopców 7-8 SP i 3 Gim oraz Nikodem Maćkiewicz – kategoria chłopców klas 4-6 SP. Ci uczniowie otrzymali brązowe medale.

Kolejny start   miał miejsce 11.05.2019, także w Prabutach. Był to Memoriał Szachowy Leona Jaworskiego – nauczyciela, trenera i organizatora szachów w tym mieście. Obsada tego turnieju była silniejsza niż poprzedniego, udział wzieło 45 szachistów z województwa pomorskiego i kujawsko – pomorskiego. Ryjewo reprezentowało także 7 uczniów.

Drugie miejsce w kategorii dziewcząt klas 7-8 i Gim zajeła Daria Borowiak.

Trzecie miejsca zdobyli: Bartosz Król w kategorii chłopców klas 7-8 i Gim oraz po raz kolejny Nikodem Maćkiewcz w kategorii chłopcow klas 4-6 SP.

Za swoje sukcesy wymienieni uczniowie otrzymali medale.

Poprzez starty w wymienionych turniejach większość naszych uczniówzdobyła kategorie szachowe. Na szczególną pochwałę zasługuje postawa Bartka Króla,który robi szybkie postępy oraz wykazuje wielkie chęci do treningów i rozwoju szachowych umiejętności. Ciekawostką jest to, że wspólnie z nami w zawodach startuje nasza była uczennica i szachistka, obecnie maturzystka III LO w Gdyni, odnosząca sukcesy w kategorii szkól ponadgimnazjalnych.

Następne starty w turniejach planowane są na czerwiec; w Prabutach – Mistrzostwa Powiatu , w Kwidzynie II Memoriał Mariana Wodzisławskiego - zmarłego dwa lata temu , wybitnego trenera, świetnego zawodnika, wychowawcy wielu pokoleń szachistów, w tym arcymistrza Radosława Wojtaszka, który jak w roku ubiegłym może wziąć udział w Memoriale. Obsada i poziom tego turnieju zapowiada się bardzo ciekawie.

                                                                                   Zbigniew Giecewicz