Godło Państwowe:

Godło Rzeczypospolitej Polskiej

Patron Szkoły:

Nikolaus Kopernikus

Odwiedziło nas:

748987
Dzisiaj:
W tym tygodniu:
W tym miesiącu:
Wszystkich:
901
901
19080
748987
Twój adres IP: 18.232.55.175
Czas serwera: 2020-01-20 23:14:17

Menu Główne:

Ryjewiacy w stolicy Kraka

 

     Już o piątej rano 15 maja wyruszyliśmy do stolicy legendarnego Kraka. Podróż trwała długo, ale dotarliśmy na miejsce bez problemów. Kraków przywitał nas kroplami deszczu, co wcale nie przeszkodziło młodym turystom w odkrywaniu piękna miasta. Wędrowaliśmy uliczkami Krakowa do samego wieczora wraz z panią przewodnik. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Starówki, Sukiennic. Później dotarliśmy do jednego z symboli miasta- Bazyliki Mariackiej z monumentalnym ołtarzem Wita Stwosza.

     Drugi dzień spędziliśmy w Zamku Królewskim na Wawelu, smoczej jamie, gdzie według legendy zamieszkiwał groźny, ziejący ogniem smok wawelski. Następnie udaliśmy się do Kopalni Soli w Wieliczce.

      Trzeciego dnia pojechaliśmy do Ojcowskiego Parku Narodowego. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Groty Łokietka, którą przemierzaliśmy w ciemnościach, gdyż zabrakło energii elektrycznej. Później udaliśmy się trasą turystyczną Doliny Prądnika. Byliśmy również przy Maczudze Herkulesa oraz w Zamku na Pieskowej Skale. Po tak wyczerpującym dniu zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu.