Menu Główne:

Podsumowanie konkursu SKO

 

,,DZIŚ OSZCZĘDZAM W SKO, JUTRO W BANKU SPÓŁDZIELCZYM"

 
pod patronatem Powiślańskiego Banku Spółdzielczego w Kwidzynie
 
o/Ryjewo odbyło się dnia 07.06.2017r.
Bożena Słomska

SUKCES KACPRA SNOCHA NA V OLIMPIADZIE WIEDZY PRZYRODNICZEJ

"PRZYRODA WARMII, POWIŚLA I ŻUŁAW" W ELBLĄGU

25 kwietnia uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w eliminacjach szkolnych Przyrody Powiśla. Do kolejnego etapu awansował Kaper Snoch z klasy III c gimnazjum.

Finał miał miejsce 25.05.2017 r. 108 finalistów, wyłonionych z przeszło 800 uczestników biorących udział w etapie szkolnym, rozwiązywało test w Gimnazjum Anglojęzycznym "Regent" w Elblągu. A wśród nich nasz zwycięzca z eliminacji szkolnych.

Po podliczeniu wyników testu okazało się, że do ścisłego finału zakwalifikowało się 10 finalistów. 

A wśród nich nasz uczeń Kacper Snoch. Tę część Olimpiady prowadził kol. Marek Goerick. Finał polegał na rozwiązaniu siedmiu zadań - pytań,

które wyświetlały się na ekranie kinowym. Kacper  pokonał tremę i wypadł doskonale. W ostatecznej punktacji zajął wysokie 6 miejsce.

Odpowiedzi finalistów oceniało jury w składzie: Pani Agnieszka Wojciulewicz – przedstawicielka WFOŚiGW w Osztynie, Pani Wiesława Kamńską - z Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli i Centrum Edukacji Ekologicznej w Elblągu, kol. Andrzej Czapliński - przewodniczącego Komisji Kultury EORŁ i kol. Krzysztof Utrysko - przewodniczący Komisji Kynologicznej EORŁ. Przewodniczącą jury została Pani Katarzyna Przybysz - autorka testów i pytań finałowych.

Za rok VI edycja tego ciekawego konkursu, z pewnością nasze gimnazjum również weźmie w nim udział.

Serdecznie dziękuję Kacprowi za jego motywację, za chęć poznawania nowych rzeczy związanych tak szerokim tematem jak Myślistwo i Łowiectwo.

Więcej na                 http://www.pzlelblag.pl/#832

 Joanna Płoszaj-Caban

 

13 maja 2017 roku w Gimnazjum w Liczu odbyła się XVI edycja konkursu wiedzy historycznej „Powiśle i Kwidzyn w 20 – leciu międzywojennym.”
Celem konkursu jest poszerzanie wiedzy o regionie, a szczególnie o miejscach w których mieszkamy! Młodzież poznaje historię własnej małej ojczyzny, kształtuje poczucie więzi z regionem.

W konkursie uczestniczyli uczniowie klas IV –VI szkoły podstawowej i I – III gimnazjum. Do rywalizacji przystąpiło 32 uczniów z dziewięciu szkół.
Test obejmował 24 zadania. Wiedza uczniów była ogromna, a rywalizacja zaciekła.

Najlepszym uczniem naszej szkoły był Damian Weiss, który zdobył III miejsce klas podstawowych. Najlepszą uczennicą naszego Gimnazjum okazała się Milena Bagińska, która zdobyła II miejsce (gimnazjum).

EWA MAJEWSKA 

 

Powiatowy Konkurs „Świat Brył”

   W piątek – 26.05.2017 w Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie odbył się Powiatowy Konkurs „Świat Brył”.

  W wyniku szkolnych eliminacji do konkursu zakwalifikowały się uczennice klas trzecich : Dominika Powierża – IIIa , Milena Bagińska – IIIb , Wiktoria Bator – IIIc.

   Uczennice wzięły udział w etapie indywidualnym, w którym suma punktów drużyny decydowała o zakwalifikowaniu do etapu pracy zespołowej. Do etapu II drużyna przeszła na III miejscu i wynik ten poprawiła kończąc konkurs na II pozycji. Wyprzedziła nas wspaniała drużyna matematyków z  Gimnazjum Społecznego w Kwidzynie.

   Uczennicom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w wybranych szkołach średnich.

Dnia 11 maja 2017 roku grupa z naszej szkoły, w składzie: Milena Bagińska, Wiktoria Wittstock i Jan Piłat pod opieką pani Iwony Lepiarczyk, uczestniczyła w powiatowym konkursie wiedzy o krajach niemieckojęzycznych w Gimnazjum nr 2 im. Armii Krajowej w Kwidzynie. Nie raz triumfowaliśmy w DACH Lander, lecz w tym roku formuła zmagań się nieco zmieniła. Uczniowie nie rywalizowali indywidualnie, ale grupowo, a ocena była sumą zdobytych punktów uczestników w części samodzielnej (test) i  grupowej (odpowiedzi na pytania zawarte w prezentacji).
                Uczniowie nie zawiedli! Gimnazjaliści z Ryjewa zwyciężyli, pokonując m. in. drużynę gospodarzy, Nebrowo Wielkie, Nowy Dwór Kwidzyński, Licze.  Artykuł dotyczący konkursu pojawił się na łamach Kuriera Kwidzyńskiego, dowodzi to o tym, że faktycznie jest to znaczący sukces. Ogromne brawa!

 

         Trzy nasze uczennice wzięły udział w konkursie recytatorskim w Straszewie. Każda z nich przygotowała dwa utwory literackie o tematyce patriotycznej. Dziewczynki prezentowały oba teksty dokonując własnej interpretacji poezji i prozy. Jury oceniało pamięciowe opanowanie tekstu, indywidualną interpretację, dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny ucznia. 

      Szóstoklasistki  zostały docenione za wkład pracy i otrzymały nagrody.

 

Katarzyna Klimkiewicz