Menu Główne:

WYPRAWKA DO ZERÓWKI

 • Ryza białego papieru
 • Blok techniczny biały i kolorowy
 • Blok rysunkowy z kolorowymi kartkami
 • Bibuła karbowana (różne kolory)
 • Zeszyt papierów kolorowych (wycinanki)
 • Zeszyty: 16-kartkowy w kratkę i w 3 linie, 32-kartkowy w kratkę (zeszyt korespondencji)
 • Kredki ołówkowe, świecowe, mogą być też pastele
 • Farby plakatowe i pędzelki różnej grubości
 • 2 miękkie ołówki, temperówka, gumka
 • Klej w sztyfcie - 3
 • Nożyczki z zaokrąglonymi czubkami
 • 3 teczki z gumką
 • Obuwie na zmianę (jasna podeszwa)
 • Strój gimnastyczny (koszulka, spodenki)
 • Kubek do herbaty
 • 1 opakowanie chusteczek higienicznych- pudełko
 • Szczoteczka i pasta do zębów

Podręczniki „Dzieciaki w akcji” – wydawnictwo Nowa Era – cały boks zostanie zamówiony przez szkołęProsimy rodziców o wpłacenie w dniu 02.09.2019 r. kwoty 116,00 zł u wychowawców.

Szkoła Podstawowa:

Klasa I:

 

 religia – „Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa”, WAM tylko ćwiczenia

Rodzice kupują tylko podręcznik  i ćwiczenia do religii,  pozostałe podręczniki  i ćwiczenia zakupuje  szkoła (bezpłatnie dla ucznia).

Klasa II:

- religia „Kochamy Pana Jezusa” Podręcznik i zeszyt ucznia wydawnictwo WAM nowa podstawa programowa.

Rodzice kupują tylko podręcznik  i ćwiczenia do religii,  pozostałe podręczniki  i ćwiczenia zakupuje  szkoła (bezpłatnie dla ucznia).

Klasa III:

- religia „Przyjmujemy Pana Jezusa” Podręcznik i zeszyt ucznia do religii, Wł. Kubik, wydawnictwo WAM nowa podstawa programowa;

 Rodzice kupują tylko podręcznik  i ćwiczenia do religii, pozostałe podręczniki  i ćwiczenia zakupuje  szkoła (bezpłatnie dla ucznia).

Klasa IV:

- religia 

 "Jestem chrześcijaninem" Jan Szpet i Danuta Jackowiak, wydawnictwo Święty Wojciech w Poznaniu.

 

Rodzice kupują tylko podręcznik do religii,  pozostałe podręczniki  i ćwiczenia zakupuje  szkoła (bezpłatnie dla ucznia).

Klasa V:

- religia 

"Wierzę w Boga" Jan Szpet i Danuta Jackowiak

 

WYDAWNICTWO ŚWIĘTY WOJCIECH POZNAŃ   PODRĘCZNIK

 

 

 Rodzice kupują tylko podręcznik do religii,  pozostałe podręczniki i ćwiczenia zakupuje szkoła (bezpłatnie dla ucznia).

 

Klasa VI:                                                                                                      

-religia "WIERZĘ W KOŚCIÓŁ"  D. JACKOWIAK, J. SZPET    PODRĘCZNIK DLA KLASY VI, WYDAWNICTWO ŚWIĘTY WOJCIECH

 

W roku szkolnym 2018/2019 na zajęciach technicznych realizowane będą projekty edukacyjne:


klasa
projekt cena
IV Wąż 26,50 zł
V Marionetka 30,50 zł
VI Sygnalizator świetlny 27,50 zł
III gimnazjum Lampa 28,50 zł

 

Zestawy do realizacji projektu zamawiane są przez nauczyciela, należną kwotę należy wpłacić do 14 września 2018r.

 

Klasa VII:

-religia,  „Spotkanie ze słowem” podręcznik do nauki religii ks. prof. J. Szpet, D. Jackowiak dla klasy VII wydawnictwo Św. Wojciech, lub podręcznik do klasy I Gimnazjum pod tym samym tytułem

 

Klasa VIII:

 

-religia obowiązuje podręcznik do klasy VIII: „Aby nie ustać w drodze” podręcznik do religii J. Szpet, D. Jackowiak; wydawnictwo Św. Wojciech, lub podręcznik do klasy II gimnzajum pod tym samym tytułem.

 

Rodzice kupują tylko podręcznik do  religii,  pozostałe podręczniki  i ćwiczenia zakupuje  szkoła (bezpłatnie dla ucznia).

 

 

 

Dyrektorzy szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych

Szanowni Państwo,

projekt systemowy „E-podręczniki do kształcenia ogólnego” dobiega końca i dociera do coraz większej liczby odbiorców. Udostępniono już 35 e-podręczników na platformie www.epodreczniki.pl, a niebawem będzie cały komplet 62 e-podręczników do 14 przedmiotów do szkoły podstawowej, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych. W załączeniu przesyłamy list Ministra Edukacji Narodowej dotyczący upowszechnienia tych podręczników w szkołach z uprzejmą prośbą o zapoznanie się z jego treścią.

Z poważaniem

Małgorzata Szybalska

Dyrektor Departamentu

 

 

       

     

E-podręczniki (www.epodreczniki.pl) – jak z nich korzystać?

Aby skorzystać z e-podręczników, wystarczy wejść na stronę www.epodreczniki.pl, wybrać poziom edukacyjny, przedmiot i rozpocząć pracę. W razie potrzeby można skorzystać
z wideo-tutorialu dostępnego po wejściu w bibliotekę e-podręczników System pomocy dla epodręczników.

E-podręczniki (www.epodreczniki.pl) można wykorzystywać w klasie, w pracach domowych, zajęciach terenowych itd. Możecie Państwo pracować z e-podręcznikami podczas lekcji (również powtórzeniowej), metodą odwróconej klasy, metodą projektu edukacyjnego, WebQuestu, eportfolia  itp. E-podręczniki to biblioteka bezpłatnych, zgodnych z aktualną podstawą programową i sprawdzonych przez rzeczoznawców materiałów edukacyjnych.

Poza e-podręcznikami udostępniamy obszerny katalog zasobów dodatkowych do wykorzystania podczas zajęć i prac domowych.  Zasoby dodatkowe

Jak rozpocząć pracę na platformie www.epodreczniki.pl?

Korzystanie z platformy www.epodreczniki.pl jest niezwykle proste, co potwierdzają m.in. uczestnicy kursu e-learningowego „Wykorzystanie e-podręczników i e-zasobów w nauczaniu i uczeniu się”Każdy uczeń przy komputerze (np. pracownia komputerowa) – możecie Państwo podać swoim uczniom miejsce w e-podręczniku i polecić rozwiązywanie zadań, np. Mnożenie pamięciowe liczb naturalnych. Zapewne będzie to dla nich ciekawsze niż rozwiązywanie serii przykładów w zeszycie. W e-podręczniku znajdą Państwo wiele podobnych zadań np.: Mieszaniny, Twierdzenie Pitagorasa, Funkcja itd.

 • Każdy uczeń z tabletem – to okazja, aby przekonać uczniów, że cały świat jest miejscem zdobywania wiedzy. Można przeprowadzić lekcję poza murami szkoły. Taka lekcja odbyła się we Wrocławiu, gdzie uczniowie Gimnazjum nr 21 z pomocą
  e-podręcznika zrealizowali ciekawą lekcję o gadach Gady.
 • Jeden komputer lub tablet na kilkoro dzieci – w takiej sytuacji e-podręczniki (www.epodreczniki.pl) również umożliwiają wiele form działania. Świetnym rozwiązaniem będzie propozycja pracy w grupach, np. na lekcji języka polskiego Rozmowa, czyli jak wymieniać myśli za pomocą słów. Uczniowie po obejrzeniu filmu z recytacją wiersza Stanisława Grabowskiego pt. „Rysunek”, pracują w grupach nad analizą treści wiersza. Kolejnym przykładem może być propozycja tworzenia figur przestrzennych Siatki i modele prostopadłościanów i sześcianów.
  • Tablica interaktywna – rolą uczniów może być wybranie takich fragmentów
   e-podręcznika, które poza warstwą prezentacyjną, oferują uczniom interakcję poprzez działanie na ekranie i przedstawienie efektów tego działania w klasie. Przykładem jest lekcja z epodręcznika języka polskiego do klasy 4 szkoły podstawowej
   . Uczniowie wspólnie na tablicy interaktywnej mogą rysować swoje najdziwniejsze smoki, nadawać im wspólnie imiona, omawiać ich cechy. Takie zadanie sprawi, że nikt
   w klasie nie będzie się nudził. Inną propozycją będzie wirtualna wycieczka po średniowiecznym zamku w lekcji
   Z wizytą w średniowiecznym opactwie.
  • Laptop, rzutnik –  dysponując takim sprzętem, mogą Państwo oczywiście prezentować uczniom treści e-podręcznika – filmy, np. Warstwy lasu, animacje, np. Ciąg arytmetyczny, ale nie tylko. Autorzy e-podręcznika zaproponowali na lekcji fizyki
   w szkole ponadgimnazjalnej doświadczenie z wykorzystaniem rzutnika
   o wytworzeniu i  obserwacji widma promieniowania cieplnego
   Promieniowanie cieplne ciał stałych
  • Własny sprzęt uczniów w szkole – w wypadku, gdy w klasie nie ma sprzętu komputerowego albo tabletów, nie będzie również przeszkodą brak Internetu, ponieważ e-podręczniki (www.epodreczniki.pl) są dostępne w wersji offline. Uczniowie mogą pobrać e-podręczniki na własny sprzęt mobilny i przynieść go na lekcję w szkole. Takie rozwiązanie opiera się na zaufaniu pomiędzy nauczycielem, uczniem i rodzicem.

Życzymy Państwu satysfakcji z wykorzystania e-podręczników w Państwa pracy,
a uczniom odkrywania świata, łączenia bezpiecznej wirtualnej przestrzeni edukacyjnej
z tradycyjną, zaangażowania i konstruowania wiedzy w sposób przyjazny i bliski każdemu uczniowi. Polecamy Państwa uwadze filmy promujące epodręczniki, dostępne poprzez platformę epodreczniki.pl oraz kanał filmowy ORE.

 

Zespół  projektu „E-podręczniki (www.epodreczniki.pl) do kształcenia ogólnego”.


Kurs dostępny jest na stronie www.kursy.epodreczniki.pl. Serdecznie zapraszamy nauczycieli do skorzystania z materiałów i poszerzenia swojej wiedzy m.in. z zakresu prawa autorskiego czy dydaktyki medialnej.

                      

Szkoła Podstawowa:
Oddział zerowy:

- "Paczka Puszatka" podręczniki zostały zamówione przez szkołę;

- język angielski:Treetops Starter. Autorzy : Sarah M Howell i Lisa Kester-Dodgson. Nr dopuszczenia 36/3/2012.

Klasa I:

 

 religia – „Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa”, WAM + ćwiczenia

Rodzice kupują tylko podręcznik  i ćwiczenia do religii,  pozostałe podręczniki  i ćwiczenia zakupuje  szkoła (bezpłatnie dla ucznia).

Klasa II:

- religia „Kochamy Pana Jezusa” Podręcznik i zeszyt ucznia wydawnictwo WAM nowa podstawa programowa.

Rodzice kupują tylko podręcznik  i ćwiczenia do religii,  pozostałe podręczniki  i ćwiczenia zakupuje  szkoła (bezpłatnie dla ucznia).

Klasa III:

- religia „Przyjmujemy Pana Jezusa” Podręcznik i zeszyt ucznia do religii, Wł. Kubik, wydawnictwo WAM nowa podstawa programowa;

 Rodzice kupują tylko podręcznik  i ćwiczenia do religii, pozostałe podręczniki  i ćwiczenia zakupuje  szkoła (bezpłatnie dla ucznia).

Klasa IV:

- religia 

 "Jestem chrześcijaninem" (red.) ks. prof. Jan Szpet i Danuta Jackowiak, wydawnictwo Święty Wojciech w Poznaniu.

Rodzice kupują tylko podręcznik  i ćwiczenia do religii,  pozostałe podręczniki  i ćwiczenia zakupuje  szkoła (bezpłatnie dla ucznia). Dodatkowo należy wpłacić pieniądze w wysokości 24,50 zł do dnia 10 września 2016 roku do pani Jaonny Makowieckiej na zestaw edukacyjno-montażowy „Wąż”, zamawiany przez szkołę.

Klasa V:

- religia „Obdarowani przez Boga” Z. Marek, Wam, Kraków nowa podstawa programowa;

- język niemiecki „Planetino 2” podręcznik (Kursbuch), wydawnictwo Hueber, tylko podręcznik;

 Rodzice kupują tylko podręcznik  i ćwiczenia do religii,  pozostałe podręczniki i ćwiczenia zakupuje szkoła (bezpłatnie dla ucznia). Dodatkowo należy wpłacić pieniądze w wysokości 27,50 zł do dnia 10 września 2016 roku, do pani Jaonny Makowieckiej na zestaw edukacyjno-montażowy „Marionetka”, zamawiany przez szkołę.

 

Klasa VI:                                                                                                 - religia „Przemienieni przez Boga” Z. Marek, WAM, Kraków;

- język polski „Słowa z uśmiechem” podręcznik, ćwiczenia cz. I i II, Ewa Horwath, Anita Żegleń, Wydawnictwo WSIP;

- język niemiecki „Planetino 3” Deutsch fur Kinder, Kursbuch, tylko podręcznik, Wydawnictwo Hueber;

- język angielski „Steps in English 2” Oxford – kontynuacja;

- przyroda „Przyrodo witaj" - podręcznik i ćwiczenia "Przyrodo witaj";

- historia „Wczoraj i dziś” podręcznik (Grzegorz Wojciechowski) i zeszyt ucznia (Tomasz Maćkowski) Wydawnictwo Nowa Era;

- matematyka „Matematyka wokół nas” H. Lewicka, M. Kowalczyk, Wydawnictwo WSiP rok wydania 2010 i późniejsze; „Matematyka wokół nas” ćwiczenia część 1 i 2 H. Lewicka, M. Kowalczyk, Wydawnictwo WSiP rok wydania 2010 i późniejsze;

- plastyka „Lubię tworzyć” podręcznik i zeszyt ćwiczeń do nauki plastyki, Wojciech Sygut, Marzena Kwiecień, Wyd MAC Edukacja;

- zajęcia techniczne projekt edukacyjny sygnalizator świetlny”. Dodatkowo należy wpłacić pieniądze w wysokości 28 zł do dnia 10 września 2016 roku, do pani Jaonny Makowieckiej na zestaw edukacyjno-montażowy „Sygnalizator świetlny”, zamawiany przez szkołę.

Klasa VII:

-religia, obowiązuje podręcznik do klasy I Gimnazjum  „Spotkanie ze słowem” podręcznik do nauki religii ks. prof. J. Szpet, D. Jackowiak; wydawnictwo Św. Wojciech.

Rodzice kupują tylko podręcznik  religii,  pozostałe podręczniki  i ćwiczenia zakupuje  szkoła (bezpłatnie dla ucznia).

Gimnazjum

  Rodzice kupują tylko podręcznik  religii,  pozostałe podręczniki  i ćwiczenia zakupuje  szkoła (bezpłatnie dla ucznia).

Klasa II:

- religia „Aby nie ustać w drodze” podręcznik do religii ks. prof. J. Szpet, D. Jackowiak; wydawnictwo Św. Wojciech.

- język niemiecki: dla uczniów początkujących „Kompass II”, dla kontynuujących „Kompass III” podręcznik i ćwiczenia;

 

Rodzice kupują tylko podręcznik  religii,  pozostałe podręczniki  i ćwiczenia zakupuje  szkoła (bezpłatnie dla ucznia).Dodatkowo należy wpłacić pieniądze w wysokości 29.50 zł do dnia 10 września 2016 roku, do pani Jaonny Makowieckiej na zestaw edukacyjno-montażowy „Katamaran”, zamawiany przez szkołę.

 

- Jęz. angielski – w  związku z podziałem na grupy prosimy nie kupować podręczników - podręczniki  i ćwiczenia zakupi szkoła we wrześniu

Klasa III:

 - religia „Żyć w miłości Boga” ks. prof. J. Szpet, D. Jackowiak; wydawnictwo Św. Wojciech.

- język polski „Świat w słowach i obrazach” Witold Bobiński, WSiP podręcznik i zeszyt ćwiczeń; „Gramatyka i stylistyka” Z. Czarniecka – Rodzik, WSiP podręcznik i zeszyt ćwiczeń;

- fizyka „Świat fizyki” część 3, Barbara Sangowska Wydawnictwo Zamkor;

- historia „Śladami przeszłości” podręcznik do historii St. Roszak. Nowa Era; „Śladami przeszłości” zeszyt ćwiczeń do historii;

- język niemiecki: dla uczniów początkujących „Kompass III”, dla kontynuujących „Kompass IV” podręcznik i ćwiczenia;

- matematyka „Matematyka” Agnieszka Urbańczyk, Witold Urbańczyk, wydawnictwo Operon;

- Egzamin Gimnazjalny z matematyki od roku 2012, arkusze próbne zgodne z materiałami diagnostycznymi publikowanymi przez CKE, wydawnictwo Aksjomat, Toruń 2012;

- biologia „Ciekawa biologia” Podręcznik i ćwiczenia do biologii, E. Kłos, W. Kofta, Wydawnictwo WSiP;

- geografia „Planeta Nowa” podręcznik M. Szubert, Wydawnictwo Nowa Era; „Planeta Nowa” zeszyt ćwiczeń, E. Ćwiklińska, A. Wawrzkowicz, Wydawnictwo Nowa Era (nowa podstawa programowa); atlas „Polska, kontynenty, świat” Wydawnictwo Nowa Era;

- chemia „Ciekawa chemia” H. Gulińska, J. Smolińska część III;

- WOS "Bliżej świata". Wiedza o społeczeństwie. Maria Wesołowska - Starnawska, Andrzej Pilipiuk, Witold Starnawski. Wydawnictwo PWN. /Używamy podręczników z klasy II/. Bez ćwiczeń.

- zajęcia techniczne; należy wpłacić pieniądze w wysokości 28 zł do dnia 10 września 2016 roku, do pani Jaonny Makowieckiej na zestaw edukacyjno-montażowy „Lampa”, zamawiany przez szkołę.

- „Edukacja dla bezpieczeństwa” podręcznik dla gimnazjum, Krzysztof Izbicki, Łukasz Wrycz – Rekowski, Wydawnictwo Operon;

- Jęz. angielski – w  związku z podziałem na grupy prosimy nie kupować podręczników - podręczniki  i ćwiczenia zakupi szkoła we wrześniu